България стана шампион по скуош на Балканите

ОFFNews 28 септември 2014 в 14:15 4197 1

Българските национали по скуош станаха балкански шампиони след победа над Хърватия на Балканските игри, проведени в Букурещ. Българският отбор бе в състав Стелиан Станков, Николай Ангелов, Стоил Жилев и Костадин Симеонов.

Мъжкият ни скуош отбор печели за първи път шампионската титла от турнира.

Дамският ни отбор заслужи сребърните медали, което е първо отличие за тях от турнирите на полуострова.

На финала при мъжете националите се справиха с Хърватия с 2-0 победи, за да триумфират. Държавният първенец Стелиан Станков записа победа с категоричното 3:0 гейма. След него Николай Ангелов донесе крайния успех. В много оспорван двубой хасковлията надделя с 3:2 гейма. Останалите двама българи в състава бяха Стоил Жилев и Костадин Симеонов.

Дамите от своя страна играха мач за второто място срещу домакините от Румъния. В решителния двубой националките се наложиха с 3-0. Чисти победи записаха държавната шампионка Бистра Манева, Деница Кирилова и Йоана Краева. Четвъртата участничка в отбора беше Анелия Дукова.

"Много сме щастливи от успехите в Букурещ! Организацията на Балканиадата беше отлична", заяви Бистра Манева пред сайта racketi.com.