Аржентински нападател на Аталанта разказа играта на Рома

Васил Георгиев 26 февруари 2012 в 18:11 1407 0

Серия
Серия "А"
30-годишният аржентински нападател на Аталанта Херман Денис разказа играта на Рома, отчитайки се с хеттрик при успеха на отбора си с 4:1 в мач от XXV кръг италианската Серия "А". Гуидо Марилунго изведе среднякът Аталанта напред в резултата на "Атлети адзури д`Италия" още в 10-ата минута. Девет минути по-късно домакините вече имаха два гола аванс след като голмайсторът на тима Херман Денис откри головата си сметка в мача. Фабио Борини върна "вълците" в играта в 36-ата минута. Денис обаче отказа окончателно гостите в началото на втората част с втория си гол в мача, завършвайки акция на Марилунго. В 54-ата минута гостите останаха с 10 души, след като Пабло Освалдо бе изгонен. в 66-ата минута Лука Цигарини от Аталанта намери непокрит Денис, който реализира за крайното 4:1 за Аталанта, оформяйки хеттрика си. Аржентинецът вече има 15 гола от началото на кампанията. В 82-ата минута тимът на Рома остана и с 9 души на терена, след като бе изгонен и влезлия като смяна Марко Касети. За тима на Аталанта това бе четвърти пореден мач без загуба и девета победа за сезона. Рома пък инкасира втора загуба в последните си три мача в Серия "А" и девета за сезона. Италия, Серия "А", XXV кръг Дженоа - Парма 2:2 Милан - Ювентус 1:1 Киево - Чезена 1:0 Аталанта - Рома 4:1 Сиена - Палермо 4:1 Катаня - Новара 3:1 Каляри - Лече 1:2 (Валери Божинов остана сред резервите на Лече) От 21,45 часа Наполи - Интер Лацио - Фиорентина Болоня - Удинезе Класиране 1.Милан    51 точки 2.Ювентус    50 т. (мач по-малко) 3.Удинезе    42 т. (мач по-малко) 4.Лацио    42 т. (мач по-малко) 5.Рома    38 т.