Германия победи Словакия с лекота

OFFNEWS 26 юни 2016 в 20:57 3458 3

Отборът на Германия се наложи над Словакия с 3:0 в осминафинален мач от Евро 2016, който се игра на стадиона в Лил.

Германците доминираха през целия мач и то във всички компоненти на играта – 70 на 30% владеене на топката и 8 на 2 опасни удари. Жером Боатенг в 8-ата минута, Марио Гомес в 42-ата и Юлиян Дракслер в 63-ата минута вкараха головете за победителите, а Йозил изпусна дузпа преди почивката.

Първият гол на Германия.

Боатенг вкара първия гол в мача, засичайки топката от въздуха с шут от далечна дистанция. Това е първи негов гол за националния тим на Германия. В 12-ата минута Месут Йозил пропусна дузпа, спасена от силно пазилия вратар на Словакия Матиуш Козачик. Малко по-късно словаците изпуснаха шанса си да се върнат в мача, след като силен и много точен удар с глава на Куцка бе изваден под гредата от вратаря Нойер. През останалото време звездите на тима Хамшик и Вайс бяха отлично охранявани от немската защита и други опасни положения пред вратата не бяха допуснати.

Спасяването на Нойер.

Германия отговори с нов гол. В 42-ата минута Юлиян Дракслер проби на слалом в защитата на съперника и подаде остро към дебнещия Гомес, който от 4 метра вкара за 2:0. В 63-ата минута и звездата на Шалке 04 Дракслер вкара от воле, оставен без защитник около себе си в малкото наказателно поле.

На четвъртфиналите Германия ще играе с победителя от мегадербито Испания - Италия.

Германия - Словакия 3:0
1:0 Боатенг (8)
2:0 Гомес (43)
3:0 Дракслер (63)

Германия: Мануел Нойер, Джошуа Кимих, Матс Хумелс, Джером Боатенг (72-Бенедикт Хьоведес), Йонас Хектор, Тони Кроос, Сами Хедира (76-Бастиан Швайнщайгер), Томас Мюлер, Месут Йозил, Юлиан Дракслер (72-Лукас Подолски), Марио Гомес
Треньор: Йоахим Льов

Словакия: Матуш Козачик, Петер Пекарик, Мартин Шкъртел, Ян Дюрица, Норберт Дьомбер (84-Корнел Салата), Патрик Хрошовски, Милан Шкриняр, Марек Хамшик, Юрай Куцка, Владимир Вайс (46-Ян Грегуш), Михал Дюриш (64-Станислав Шестак)
Треньор: Ян Козак