Белгия опакова анцуга на Габор Кирай

Драгомир Панков 26 юни 2016 в 23:51 5171 1

Отборът на Белгия оправда очакванията и продължава със силното си представяне на Евро 2016. На осминафинала в Тулуза Червените дяволи надиграха и победиха Унгария с 4:0.

Защитникът Тоби Алдервейрелд в 10-ата минута вкара първия гол за Белгия на стадиона в Тулуза. През първата част отборът на Белгия доминираше, а с основна заслуга за това Унгария да беше инкасирала само един гол имаше отличният вратар - 40-годишният Габор Кирай, придобил международна известност със сивия си анцуг. Една от най-ексцентричните фигури на това първенство игра на обичайното си високо ниво и успя да отрази удари на Кевин де Бройне, Аксел Витцел и Дрис Мертенс. До края на мача той отрази 10 удара (от 23 към вратата си) и бе най-силният играч за отбора си.

Габор Кирай дочака да изведе Унгария на първо голямо първенство след пауза от 30 години.

След почивката Унгария заигра по-добре и имаше две възможности за гол, но ударите на Салай и Юхаш минаха покрай вратата. Белгия затвори мача в последните 15-тина минути. Влезлият като смяна Миши Батшуай вкара хубав гол минута след като се появи в игра, а малко по-късно капитанът Еден Азар, който му асистира, сам вкара трети гол за своите. В последната минута на двубоя се разписа още един нападател, който се появи като смяна – Ферейра Караско. Това бе най-резултатният двубой от осминафиналите и най-голяма победа на Белгия на големи първенства.

Унгарският защитник Адам Ланг се опитва да спре капитанът на Белгия Еден Азар.

Унгария се представи много добре в груповата фаза на турнира, но на осминафинала нямаше достатъчно класа срещу младия и изключително силен отбор на Белгия. Все пак важно е да се подчертае, че с това участие тази някога славна футболна сила се върна достойно на голямата сцена и то след три десетилетия в миманса.