Златните ни момичета с бронз от Рио (галерия)

OFFNEWS 21 август 2016 в 17:56 83423 6

Изключителен успех постигна ансамбълът ни по художествена гимнастика на олимпийските игри в Рио.

Златните ни момичета спечелиха бронзовите медали, след две спиращи дъха изпълнения във финала в последния ден на най-големия спортен форум. Шампион е отборът на Русия със сбор от 36.233, а второто място остана за испанките, които събраха същия сбор като нашите момичета - 35.766, но поради по-високата си оценка за изпълнение на едно от съчетанията, спечелиха сребърните медали.

Възпитаничките на треньорката Ина Ананиева получиха втора оценка за съчетанието си на пет ленти в първата ротация. Изпълнението на Михаела Маевска, Християна Тодорова, Ренета Камберова, Цветелина Найденова и Любомира Казанова получи оценка 17.700 (8.900 за трудност и 8.800 за изпълнение).

Пред грациите ни остана единствено отборът на Испания, който бе оценен от съдиите със 17.800 точки. Третата позиция беше за руските гимнастички, които изпуснаха уред и това доведе до по-ниската им оценка - 17.600 точки.

На втория уред - два обръча и три чифта бухалки, нашите момичета отново получиха втора оценка - 18.066, но общият сбор от 35.766 не им позволи да изпреварят в крайното класиране ансамблите на Русия и Испания.

С финалния акорд на съчетанието на българките камерите уловиха лицето на Ренета Камберова, която се разплака от завладялата я емоция и усещането за перфектно изиграното съчетание и очаквания олимпийски медал, който е трети в сметката ни на тези игри след бронза на Елица Янкова и среброто на Мирела Демирева.