Следващият ни съперник по пътя към световното яде бой в Македония

OFFNews 28 март 2017 в 21:29 4031 0

Националният отбор на Македония победи с категоричното 3:0 следващия съперник на България от квалификациите за Мондиал 2018 - Беларус. Западните ни съседи надиграха категорично противника и заслужено се поздравиха с успех.

Халфът на Вардар (Скопие) Стефан Спировски откри в 40-ата минута, а през втората част ветеранът Горан Пандев заби два бързи гола и показа, че не е съвсем приключил за футбола.

Така Беларус записа втора тежка загуба в рамките на няколко дни, след като в събота бяха победени от Швеция с 0:4 в квалификациите. В следващата си контрола беларусите играят с Швейцария, а на 9 юни България им гостува в много важен мач в борбата ни за Русия 2018.

Очакванията са българският отбор да постигне победа в Беларус и така да настъпи еуфория за следващия двубой с Швеция в София. От БФС обещаха да не пускат много скъпи билети предвид очаквания зрителски интерес, който бележи ръст след изненадващата победа над Холандия, която ни върна в борбата за световните финали.

МАКЕДОНИЯ - БЕЛАРУС 3:0
1:0 Спировски (40)
2:0 Пандев (61)
3:0 Пандев (70)