Синя мъка в Благоевград

Донислав Донев 18 февруари 2017 в 17:06 2659 1

Левски загуби 0:1 гостуването си на Пирин в мач от 20-ия кръг на Първа лига. Неуспехът съвпада с годишнината от обесването на патрона Васил Левски. Това се случва за първи път в историята клуба.

През първото полувреме футболистите на Елин Топузаков не намериха играта си и на няколко пъти позволиха на домакините да застрашат вратата на Йоргачевич.

Най-интересният момент беше пропуска на Даниел Младенов в 21-ата минута. Грешки на Сандберг и Яблонски позволиха на голмайстора на Пирин да отправи изстрел към вратата от опасна близост, но ударът му мина встрани. Левски така и не стигна до  положение пред вратата на Пирин.

През второто полувреме темпото се вдигна. Адениджи направи фрапантен пропуск в 60-ата минута, оставайки сам срещу вратаря Макенджиев, но ударът му бе много неточен.

Пирин продължи силната си игра и успя да отбележи гол. В 64-ата минута дебютантът Аймен Суда вкара след подаване на Станислав Костов.

След тази загуба Левски продължава да бъде на 2-рото място с актив от 43 точки. Пирин се изкачи с една позиция и вече е на 10-то място с 22 точки.

Съставите на двата отбора:

Пирин: 22 Макенджиев, 21 Башлиев, 3 Сандев, 14 Николов, 4 Кощрна, 24 Костадинов, 18 Попев, 6 Старокин, 11 Младенов, 7 Тасев, 10 Суда

Левски: 29 Йоргачевич, 23 Сандберг, 28 Яблонски, 14 Минев, 25 Александров, 7 Нар, 15 Прохазка, 27 Бурабия, 70 Костадинов, 20 Аниете, 17 Адениджи