Силен Бърнли не позволи на Челси да вземе победата

Донислав Донев 12 февруари 2017 в 18:01 1772 0

Отборът на Челси завърши наравно 1:1 при гостуването си на Бърнли от 25-ия кръг на Висшата лига.

Това е трето равенство за сините от Лондон от началото на първенството.

Челси успя да поведе още в 7-ата минута на мача. Силна контраатака позволи на Педро да открие резултата, след подаване на Моузес, който успя да нахлуе в наказателното поле.

Новото попълнение на Бърнли Роби Брейди изравни в 24-ата минута след страхотно изпълнение на пряк свободен удар.

В 37-ата минута домакините бяха близо до втори гол. Бартън изведе хитро Лоутън, който се справи с Канте, но не успя да преодолее Куртоа.

В началото на второто полувреме домакините пропуснаха нова възможност да поведат в резултата. Нападателят на Бърнли Грей се възползва от грешка на Давид Луис, но стреля слабо от границата на наказателното поле.

В 74-ата минута Педро комбинира със Сеск Фабрегас, но ударът на последния не намери целта.

До края на мача нито един от двата отбора не успя да се наложи, като битката в средата на терена преобладаваше пред интересните ситуации.

Челси продължава да води в класирането на Висшата лига с 60 точки. Бърнли е на 12-а позиция, на десет точки от зоната на изпадащите.