Шоу на Бразилия срещу Уругвай, подпряха Аржентина срещу Чили

OFFNEWS 24 март 2017 в 08:06 1957 0

Бразилия разгроми Уругвай като гост с 4:1 в една от най-интересните квалификации от 13-ия кръг в зона Южна Америка и се утвърди на първото място във временното класиране.

Двубоят в Монтевидео започна отлично за домакините, които откриха от дузпа чрез Единсон Кавани в 9-ата минута. Еуфорията на "Сентенарио" продължи до 19-ата минута, когато Паулиньо вкара първия от трите си гола в мача и изравни.

С ефектен гол се отличи и суперзвездата на Барселона Неймар, който вкара за 3:1 четвърт час преди края, като ефектно прехвърли стража на домакините.

С гол за Аржентина се отчете и съотборника му Лионел Меси срещу Чили при успеха с 1:0 в Буенос Айрес, но с представянето си "гаучосите" не убедиха в превъзходството си.

Нещо повече - успехът дойде след пресилена дузпа в 16-ата минута, като това беше признато дори от аржентинските медии.

10 Венецуела 13 1 3 9 16-31 6

Заб: първите четири отбора се класират директно за Световните финали, а 5-ият играе бараж с представител на Зона КОНКАКАФ