Резерва и съдии спасиха Манчестър Юнайтед (видео)

Ивайло Йолчев 02 януари 2017 в 21:16 4495 0

Манчестър Юнайтед постигна шеста поредна победа във Висшата лига благодарение на резервата Маркъс Рашфорд и съдийската бригада на Майк Дийн. "Червените дяволи" надвиха 2:0 като гост Уест Хям на Олимпийския стадион в Лондон.

Още в 15-ата минута реферът показа пресилен червен картон на Фегули. Той се сблъска с Фил Джоунс при доста бурно влизане. Балтията обаче не заслужаваше повече от жълт картон.

Въпреки това "Чуковете" се държаха и дори пропуснаха отличен шанс за поведат. Вратарят Де Хеа обаче извади всичко.

Гостите трябва да благодарят и на резервата Маркъс Рашфорд.  Младежът подаде за първия гол на Мата в 63-ата минута. Бързакът буквално правеше каквото си поиска със защитата на Уест Хям.

Ибрахимович се разписа за 2:0 след гол от засада в 78-ата минута. Шведът и още двама от Юнайтед бяха зад защитата, но страничния рефер се направи на сляп.

След този успех тимът на Жозе Моуриньо се изравни с 5-ия Тотнъм и има 39 точки, а освен това тимът е само на точка от четвъртия Арсенал. "Топчиите" и "Шпорите" обаче са с мач по-малко, те играят днес.