Реал Мадрид надви Малага с два гола на Рамос

OFFNEWS 21 януари 2017 в 22:36 1805 0

Реал Мадрид се върна към победите с домакински успех с 2:1 над Малага в среща от 19-ия кръг на Примера дивисион, играна пред 72 687 зрители на "Сантиаго Бернабеу".

Серхио Рамос реализира и двата гола за мадридчани (35 и 43), като по този начин се реваншира за автогола си срещу Севиля. Хуанпи се разписа за гостите в 63-ата минута. Лошата новина за домакините беше контузията на Марсело в 25-ата минута.

С успеха световният и европейски шампион отново дръпна пред преследвачите в класирането, като събра 43 точки. Севиля е втори с 39, а Барселона има 38 на третото място.

Отборите на Алавес и Леганес пък направиха 2:2 в мач между дебютантите, игран във Витория. Баските на два пъти повеждаха, но в крайна сметка стигнаха само до реми. Точката е добре дошла за Леганес и тимът вече е на шест точки пред 18-ия в класирането.

Отборът на Еспаньол надделя с 3:1 над Гранада. Хосе Антонио Рейес (10), Пабло Пиати (32) и Марк Рка (48) зарадваха публиката на "RCD Stadium". Андреас Перейра отбеляза за андалуския тим в 23-ата. "Бяло-сините" са в средата на класирането, а южняците остават в зоната на изпадащите.