Манчестър Сити подгони лидерите на Острова

OFFNews 02 февруари 2017 в 00:18 2841 0

Манчестър Сити разгроми Уест Хам като гост с 4:0 в междинния 23-и кръг на Премиър лийг и се доближи само на две точки от второто място в класирането, което в момента делят Арсенал и Тотнъм.

Головата фиеста в мача откри Кевин де Бройне в 17-ата минута, като попадението дойде след грешка в отбраната на домакините.

Само четири минути по-късно Давид Силва удвои отблизо. В 39-ата минута Жезус направи разликата класическа. В 67-ата от дузпа Туре Яя вкара за 4:0.

Чуковете" определено нямат никакъв късмет срещу "гражданите" през сезона. Сити постигна вече две победи над лондончани, като общата голова разлика в тях беше 8:1 - 3:1 за първенството и 5:0 в турнира за ФА Къп.

Съгражданите от Манчестър Юнайтед пък отново не успяха да победят Хъл Сити.

След като преди по-малко от седмица “тигрите” надиграха “червените дяволи” за Купата на лигата (2:1), тази вечер срещата на “Олд Трафорд” завърши при резултат 0:0.

В последния мач от кръга днес Стоук Сити и Евертън завършиха 1:1.