Лудогорец загря за Копенхаген с победа над Монтана

Донислав Донев 12 февруари 2017 в 17:05 1737 0

Отборът на Лудогорец победи Монтана с 4:0 в отложен мач от 17-ия кръг на Първа професионална лига, игран на Националния стадион "Васил Левски". Тази победа идва преди сблъсъка срещу Копенхаген от плейофите на Лига Европа в четвъртък отново на националния стадион.

Попаденията реализираха Марселиньо (45, 62), Вандерсон (79) и Джонатан Кафу (82).

Треньорът на зелените Георги Дерменджиев залoжи на всичко най-добро, с което разполага. Специалистът излезе със стандартната за отбора схема 4-2-3-1, като извън състава останаха Натанаел и Върджил Мисиджан. На техните места започнаха Йордан Минев и Джоди Лукоки.

При символичните домакини в днешния мач, Атанас Джамбазки направи изключително много промени през зимната пауза, като привлече много нови играчи. В днешния сблъсък започнаха Неманя Счекич, Марко Яколич и Блажо Игуменович. Другите нови останаха на резервната скамейка.

Пред около 100 зрители на стадиона, двубоят започна под диктовката на гостите от Разград, като още в 5-ата минута Марселиньо се опита да се разпише от пряк свободен удар, но шутът му срещна стената.

В 15-ата минута Светослав Дяков подаде към Джонатан Кафу, който успя да нахлуе отдясно и стреля силно по тревата, но топката мина на сантиметри от дясната греда. Минута по-късно шут на бразилеца бе спасен от вратаря на Монтана Счекич.

В 23-ата минута Сергей Георгиев не можа да се възползва след разбъркване в пеналта на Лудогорец и шутът му мина извън рамките на вратата.

В 41-ата минута Стивън Петков направи опасен пробив отляво, но центрирането срещна тялото на Дяков.

В 45-ата минута Лудогорец стигна до 0:1. Крайният бранител на зелените Йордан Минев центрира на далечната греда към Марселиньо, който с лекота откри резултата.

През второто полувреме Лудогорец продължи да владее положението. В 50-ата минута Джонатан Кафу пропусна да отбележи, след като остана сам срещу вратаря, ударът му не намери целта за пореден път в този мач.

В 62-ата минута отборът от Разград направи страхотна контраатака. Вандерсон излезе сам срещу вратаря на Монтана, но вместо да стреля, подаде към Марселиньо, който прати топката в мрежата за 2:0.

В 76-ата минута Петър Атанасов успя да пробие и подаде към Атанас Илиев, но шутът му намери тялото на бранител на зелените.

Резултатът стана 3:0, след като Сисиньо центрира перфектно към Вандерсон, който прати топката във вратата на Неманя Счекич в 79-ата минута.

В 82-ата минута и Кафу успя да се разпише, след като получи пас в наказателното поле от Вандерсон и с техничен удар преодоля Неманя Счекич за четвърти път в мача.

Съставите на двата отбора:

МОНТАНА: 33 Неманя Счекич, 2 Марко Яколич, 3 Иван Михов, 11 Андреас Васев (63-Антони Иванов), 29 Диаросуба Бамба, 21 Даниел Гаджев, 17 Блажо Игуманович, 7 Даниел Генов, 22 Сергей Георгиев (56-Петър Атанасов), 16 Стивън Петков, 9 Атанас Илиев

ЛУДОГОРЕЦ: 21 Владислав Стоянов, 25 Йордан Минев (83-Лукас Саша), 4 Сисиньо, 27 Козмин Моци, 5 Хосе Луис Паломино, 18 Светослав Дяков, 12 Абел Анисе (81-Густаво Кампаняро), 88 Вандерсон, 22 Джонатан Кафу, 92 Джоди Лукоки, 84 Марселиньо