Ердоган надъха Турция за втора победа

OFFNews 24 март 2017 в 23:43 2186 0

Пред погледа на президента Реджеп Тайип Ердоган националите на Турция надвиха с лекота Финландия с 2:0 у дома в световна квалификация в Група "I". Мачът в Анталия се реши още до 13-ата минута, като и в двата случая точен беше нападателят на Бешикташ Дженк Тосун (8,13).

Финландците можеха да върнат интригата, но в 42-ата минута изстрелът на Перпарим Хетемай се отби в гредата. В добавеното време на второто полувреме страничният стълб спря и Енес Юнал от състава на домакините.

Това е едва втора победа за турците в цикъла, които въпреки успеха останаха едва четвърти в класирането с 8 точки, а лидер с 13 върви Хърватия след победа с 1:0 над Украйна у дома. Втори върви сензацията от Евро 2016 Исландия с 10, след победа с 2:1 като гост над Косово.