Дунав Русе хвърли бомбата в Пловдив (видео)

OFFNews 24 февруари 2017 в 19:36 2702 0

Дунав хвърли бомбата и победи 2:0 като гост Ботев в Пловдив. Русенският тим беше загубил миналата седмица 0:4 от Берое, докато "канарите" удариха 1:0 Локо в Горна Оряховица. И всички сочеха Ботев за фаворит.

Така и личеше по старта на мача. Първо Косоко нацели гредата с глава, после Лъчо Балтанов пропусна дузпа. Така в последните секунди на полувремето Бирсент Карагерен вкара за Дунав - 0:1. Кадърът на Локо Пловдив довърши домакините с второ попадение след почивката.

До края русенци правеха каквото поискат. Поне три пропуска лишиха Дунав от още по-сериозна победа.

След този успех тимът на Веско Великов е 6-и с актив от 31 точки и са на точка по-малко от 5-ия в класирането Черно море. Ботев е седми с 27.

"Не се получи нищо", призна треньорът на Ботев Николай Киров, "Наистина караме тежка година. Оттегля се втори спонсор. Старая се да държа момчетата настрана от тези неща. А и досега финансово не усещаме проблеми", добави спецът по повод отказа на спонсора Георги Самуилов.