Досадно, но факт: Меси пак извади Барселона (видео)

OFFNews 12 януари 2017 в 00:18 3012 0

Барселона надви Атлетик Билбао с 3:1 в 1/8-финален мач за Купата на Испания и продължава напред в турнира с общ резултат 4:3. Трудният краен успех дойде след брилянтен гол от фаул на Лео Меси. Той се разписа от свободен удар и в първата среща, загубена от неговия тим 1:2, като така съхрани шансовете на каталунците.

В началото имаше напълно редовно попадение на Луис Суарес, дошло след пас на Неймар, но съдията измисли засада. Домакините откриха резултата още преди почивката чрез страхотно воле на Суарес, който завърши ново подаване на бразилеца.  Самият Неймар си издейства дузпа малко след почивката и я вкара за 2:0.

Груба грешка в защитата на домакините позволи на Саборит да намали за баските. Така в 78-ата минута Лео Меси вкара трети гол за своите, реализирайки за трети пореден мач през 2017 година от пряк свободен удар.