"Червените дяволи" надвиха Сент Етиен и в реванша

OFFNews 22 февруари 2017 в 21:09 1787 0

Манчестър Юнайтед достигна до 1/8-финалите на турнира Лига Европа, след като преодоля френския Сент Етиен.

Тази вечер тимът от Острова победи континенталния си съперник с 1:0 в реванша на "Жофроа-Гишар" и с общ резултат 4:0 продължава напред.

Успехът дойде с гол на Хенрик Мхитарян в 17-ата минута, който малко след гола напусна терена поради контузия. През второто полувреме пък червен картон получи централният защитник Ерик Байи и тимът на Жозе Моуриньо завърши двубоя с 10 души.

Фенербахче пък приключи евроучастието си с отпадане на 1/16-финалите в Лига Европа, дошло след общ резултат 1:2 срещу Краснодар.

На реванша в Истанбул тази вечер домакините стигнаха само до 1:1 и по този начин не успяха да компенсират за поражението си с 0:1 на руска земя седмица по-рано.