Челси не изпусна шампионски 3 точки

OFFNews 18 март 2017 в 19:12 2688 0

Челси продължава по шампионски график. Тимът спечели първата от 8-те победи, които поиска треньорът Антонио Конте. Трудно, но сладко "сините" от Лондон удариха 2:1 като гост Стоук Сити. Успехът дойде благодарение на Гари Кейхил вкара в 87-ата минута.

Лондончаниповедоха в 13-ата минута чрез Вилиан, който се възползва от грешка на вратаря Лий Грант. Гол на домакините пък беше отменен за фаул в атака. В 38-ата минута "грънчарите" спечелиха дузпа, от която Джонатан Уолтърс не сбърка.

След почивката Челси нацели гредата чрез Маркос Алонсо от фаул се отби в напречната греда. По-късно Грант направи поредно спасяване, с което поизкупи вината си за попадението на Вилиан. В 87-ата минута обаче вратарят беше безпомощен след як удар на Кейхил.

Така Челси събра 69 и вече има 13 повече от преследвачите си Тотнъм и Манчестър Сити, които са с мач по-малко. Стоук пък остава на 9-та позиция с 36 т.

Други резултати от днес: Кристъл Палас - Уотфорд 1:0, Евертън - Хъл 4:0, Съндърланд - Бърнли 0:0, Уест Хям - Лестър 2:3.