Челси на полуфинал за ФА Къп

OFFNews 13 март 2017 в 23:38 2239 0

Челси се класира за полуфиналите на ФА Къп, след като победи с 1:0 Манчестър Юнайтед на "Стамфорд Бридж". Гостите играха около час с човек по-малко, тъй като Андер Ерера бе изгонен.

През първото полувреме възпитаниците на треньора Антонио Конте постепенно успяха да наложат играта си и на няколко пъти защитата на Юнайтед бе подложена на изпитание.

В 34-ата минута Ерера получи втори жълт картон за поредното си нарушение срещу нападателя на Челси Еден Азар. До почивката домакините поеха напълно контрола върху мача, но до гол така и не се стигна.

Малко след подновяването на играта логичното се случи. Н'Голо Канте отбеляза в 51-ата минута, след страхотен удар извън наказателното поле.

На полуфиналите Челси ще се срещне с Тотнъм, а Арсенал ще премери сили с Манчестър Сити.