Бразилец с феноменален дебют за Ботев Пловдив (видео)

OFFNews 18 февруари 2017 в 19:50 2166 0

Бразилец отново носи Бонев Пловдив на гръб. Фернандо Виана вкара гола за победата  1:0 като гост на Локомотив (ГО). Чужденецът направи дебют за пловдивчани.

След успеха Ботев измества Берое от седмото място и е само на точка от шестия Дунав. Локомотив остава на 12-а позиция с 18 точки. Странно как, но в Горна Оряховица се докара до там, че започнаха мача с 8 чужденци! Срамно е, че те не направиха нищо.

Още в 9-ата минута обаче при атака отдясно Ботев излезе напред в резултата. Неделев пусна към Косоко, той задържа между двама и опита да преодолее и вратаря, но топката бе отклонена към Виана, който при дебюта си с фланелката на пловдивчани откри головата си сметка.

Попадението донесе импулс в играта на гостите, които в 18-ата минута бяха близо до нов гол, но след заучено положение Генев от няколко метра не успя да насочи с глава топката в мрежата.

Локо не направи нищо да обърне мача. Стигна само до удар в гредата на Муса и заслужено падна.