Баварска гавра с Арсенал, Реал без грижи в Неапол

OFFNews 07 март 2017 в 23:38 2843 1

Големите фаворити в Шампионската лига - Реал и Байерн, стигнаха без проблеми до четвъртфиналите. Те допуснаха колебания през първите полувремена, но после сгазиха набързо като гости съответно Наполи (3:1) и Арсенал (5:1).

Байерн спечели 5:1 в Лондон и с общ унизителен резултат 10:2 чака следващия съперник. Немците не знаеха къде се намират преди почивката, когато Тио Уолкът им вкара гол, "топчиите" изтърваха още куп положения. След почивката обаче Лоран Кошчелни предизвика дузпа, а за капак каза нещо на съдията и беше изгонен.

Останалото беше протокол и унижение по немски. Левандовски изравни от дузпата, а Робен, Коста и на два пъти Видал довършиха нещастния тим на Арсен Венгер.  Привърженици на Арсенал поискаха оставката му още преди гаврата и това казва всичко.

Реал също се поизпоти едно полувреме в Неапол след победата 3:1 в Мадрид. Мертенс вдъхнови италианците с гол преди почивката, когато те бяха значително по-добри.

После на сцената излезе дежурният спасител Серхио Рамос. Капитанът мушна обичайното попадение с глава, после принуди Мертенс да си вкара автогол за обрата в полза на Реал. Резервата Мората довърши неаполитанците - 3:1 за еврошампиона.