Байерн се спаси в 97-ата минута (видео)

OFFNews 18 февруари 2017 в 19:01 1764 0

Байерн Мюнхен взе поредната точка в последните секунди. Шампионът изравни за 1:1 на Херта в Берлин в 97-ата минута. Съдията вдигна 5 продължение, но остави играта да продължи още.

Столичани заслужено откриха резултата в средата на първото полувреме чрез Ведад Ибишевич. Босненецъто сложи край на головата си суша от близо 500 минути.

От играта на баварците срещу Арсенал нямаше и помен. В 96-ата минута Коман беше спънат до пеналта. От фаула Робен стреля в пеналта, а Роберт Левандовски направи златнта добавка.

Така за първи път след 14-и февруари 2009 година берлинчани успяха да препънат именития си съперник, слагайки край на черната серия от 11 поредни поражения. Херта събра 34 точки и заема шесто място, докато Байерн остана на върха с 50, водейки с осем на втория РБ Лайпциг, който играе утре.

Други резултати от кръга: Борусия Д - Волфсбург 3:0, Айнтрахт - Инглощат 0:2, Хофенхайм - Дармщат 2:0, Майнц - Вердер 0:2.