Ново поражение за сръбските баскетболисти

OFFNEWS 11 август 2016 в 00:57 2426 0

Франция победи драматично световния вицешампион Сърбия със 76:75 (40:36) в мач от третия кръг в група "А" на олимпийския турнир по баскетбол за мъже.

Решаващият кош отбеляза звездата на „петлите“ Тони Паркър 31 секунди преди края на срещата.

Французите стартираха отлично и поведоха с 20:4, но постепенно "плавите" се върнаха в мача и на почивката съкратиха пасива си само до 4 точки при 36:40.

В края на третата четвърт сърбите дори осъществиха обрат и преди четвъртата част имаха преднина от 60:57. Франция, обаче, не допусна кош в последните 3:25 минути, в които навакса изоставане от 70:75, за да триумфира.

Сърбия имаше шанс в самия край, но Богдан Богданович не успя да вкара със сирената от голяма дистанция. Нандо Де Коло беше най-резултатен за победителите с 22 точки, Борис Диау се отличи с 11 точки, 9 борби и 9 асистенции, а

Паркър завърши с едва 6 точки, но вкара решаващия кош.

Под погледа на тенисист номер 1 в света Новак Джокович за сръбските му сънародници най-полезен беше Мирослав Радулица с 16 точки.

В първия кръгг Сърбия изненадващо отстъпи на Австралия.

Срещи от третия кръг на турнира по баскетбол за мъже на олимпийските игри в Рио де Жанейро: