Австралия би Сърбия на баскетбол с 15 точки разлика

Драгомир Панков 08 август 2016 в 22:50 2442 0

Баскетболният тим Австралия записа втора впечатляваща победа в Група А на Олимпийските игри, след като тази вечер разгроми Сърбия с 95:80.

В първия си мач австралийците се наложиха над Франция с 87:66. Играчите на Андрей Леманис си гарантираха победата след фантастична последна четвърт, в която реализираха почти два пъти повече точки от сърбите, като в последните 8 минути успя да направи серия от 9:0 и не остави шанс на съперника да се върне в мача. В първите три части срещата бе относително равностойна, но „кенгурата” нанесоха удара си в последните 10 минути с резултат 33:17 за крайното 95:80.

Мат Делаведова се отличи с изключителен “дабъл-дабъл” с 23 точки, 13 асистенции и 2 отнети топки при почти перфектна стрелба - 4/4 за 2 точки, 3/4 за 3 точки и 6/7 от наказателната линия. Пати Милс му партнира силно с 26 точки, а Джо Ингълс и Арън Бейнс реализираха по 10 точки.

За сърбите най-добър бе Мирослав Радулица с 25 точки, но 18 от тях бяха през първата половина на двубоя. Милош Теодосич се отчете със 17, а Богдан Богданович приключи с 12.

Австралия води в класирането с 4 точки след два изиграни мача, докато Сърбия е с точка по-малко във временното класиране на група А. Утре са мачовете САЩ – Венецуела и Франция – Китай. В сряда играят Сърбия – Франция, а в четвъртък Австралия – САЩ и Венецуела – Китай. Първите 4 отбора от всяка група се класират за 1/4-финалите на турнира.