169-ият в света изхвърли Григор Димитров от турнира в Акапулко (видео)

OFFNews 26 февруари 2015 в 07:33 2519 5

Снимка Grigor-Dimitrov.com

169-ият тенисист в света Райън Харис изхвърли защитаващия титлата си Григор Димитров от турнира в Акапулко още във втория му кръг.

Така българинът успя да защити само 45 от 500-те си точки от миналата година с победата си в първия кръг и ще загуби 10-ото си място в световната ранглиста.

Харисън приключи трисетовия мач след час и 49 минути игра с резултат 7:5 4:6 6:0. Той се игра на централния корт след полунощ българско време.

Димитров буквално подари първия сет, в който водеше с 5:3, след което американецът направи пробив и спечели. Димитров спечели втория сет, но в третия игра лошо и не успя да вземе и един гейм.

23-годишният Григор Димитров беше №3 в основната схема, където 22-годишният американец не беше поставен.

Вероятно ядосан от лошото си представяне, Григор Димитров за втори път тази година строши ракетата си на две след спечелена от Харис точка.

Това е лоша загуба за мен, призна Димитров след мача и пожела късмет на Райън в предстоящите мачове.

Григор Димитров и Райън Харис са се срещали и преди. Българинът отстрани Харис в първия кръг на Уимбълдън през 2014 г.