Цвети Пиронкова отпадна от турнира в Мадрид

Ивайло Анев 04 май 2015 в 14:40 2583 0

Първата ни ракета при жените Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на тенис турнира на червени кортове в Мадрид.

Нашата тенисистка загуби от поставената под номер 13 в основната схема Луцие Шафаржова от Чехия (№14 в света) с 3:6, 1:6.

В първия сет чехкинята направи решителен пробив за 4:3, а след това завърши сета с още един за 6:3. Серията на Шафаржова стигна до 9 поредни гейма, с които тя поведе с 5:0. Пиронкова все пак взе почетен гейм, но в крайна сметка напусна турнира след час и 12 минути игра.

Шафаржова записа четвърта победа от пет мача срещу първата ни ракета. Вчера Пиронкова се наложи над италианката Камила Джорджи с 6-1, 6-1 само за 51 минути. Преди това тя нямаше нито един успех в испанската столица.

С достигането до втория кръг в Мадрид Пиронкова спечели 65 точки за световната ранглиста и от следващия понеделник ще се завърне в топ 50.