Маша се класира за четвъртфиналите на Australian Open

OFFNews 25 януари 2015 в 10:11 1232 0

Мария Шарапова, с която живее първата ни ракета в мъжкия тенис Григор Димитров, се класира за четвъртфиналите на Australian Open.

Поставената под номер 2 Шарапова победи категорично китайката Пън Шуей с 6:3, 6:0 за 75 минути, след като спечели последните осем гейма от мача.

Рускинята допусна само един пробив в срещата и едва 15 непредизвикани грешки срещу 29 на съперничката си.

Бушар, вицешампионка от "Уимбълдън", доминираше в началото испечели девет от първите десет гейма. Във втората част, обаче, тя пропиля два пробива аванс и преднина от 3:0 и допусна обрат.

Рускинята Екатерина Макарова също вече е четвъртфиналистка след успех с 6:3, 6:2 над германката Юлия Гьоргес.

Десетата в схемата Макарова достигна до тази фаза на турнира за трети път след 2012 и 2013 година.