Литекс аут от евротурнирите

OFFNews 10 юли 2015 в 08:37 3143 1

Литекс и Йелгава завършиха наравно 2:2 на Градския стадион в Ловеч в среща реванш от първия предварителен кръг на Лига Европа.

С общ резултат 3:3 и повече отбелязани голове на чужд терен напред се класира латвийският тим.

Главен съдия на двубоя бе Един Якупович.

Гостите откриха резултата още в 11-та минута. Топката бе центрирана от корнер, удари се на два пъти в гредите, след което бе пратена в мрежата от Ошс.

Българският тим се съвзе от шока и в 25-та минута Бьорн Марс изравни с елегантен прехвърлящ удар от далечна дистанция.

Десет минути след началото на второто полувреме Литекс осъществи пълен обрат. Попов намери Марс, който с глава преодоля стража на Йелгава, реализирайки второто си попадение в мача.

В 60-та минута обаче Йелгава нанесе решаващ удар. След грешка на вратаря на Литекс Виничиус Баривиера, Диало се разписа.

До края на двубоя Литекс направи опит да стигне до победата, но защитата на латвийците не се пропука.