Германците счупиха световната купа

OFFNews 21 юли 2014 в 11:04 10954 2

"Световната купа е счупена", призна президентът на Германския футболен съюз Волфганг Нирсбах в интервю пред Spiegel.

Копието на световната купа, което немците получават като шампиони в Бразилия и което ще заеме място във фоайето на ГФС във Франкфурт, е било повредено по време на празненствата на отбора.

Инцидентът с купата се е случил по време на партито след финала, но Волфганг Нирсбах успокои футболните фенове:

"На едно място малко парченце се е отчупило. Но не се притеснявайте, имаме специалисти, които могат да го оправят", заяви Нирсбах.

Не се знае кой точно е причинил щетата.

Бундестимът спечели своята четвърта световна титла в Бразилия, ставайки първият европейски отбор, триумфирал на американския континент.

Трофеят е висок 38 см и тежи 10,97 кг. Направен е от 18-каратово злато. Основата се състои от два слоя полускъпоценен малахит, а на долната му страна са гравирани годината и името на всеки победител на Световно първенство след 1974 г.

Победителите от всеки Мондиал се награждават с позлатено копие, което могат да запазят. Оригиналът на най-ценния трофей в света стои в сейф в Швейцария.