България победи Полша на волейболния турнир в Краков

OFFNews 17 август 2014 в 08:42 3141 0

Снимка sportal.bg

Българският волейболен тим започна с победа участието си в турнира "Хуберт Вагнер" в Полша. Националният ни отбор победи домакините с 3:2.

Срещата беше много оспорвана, но българският тим игра стабилно. Полският тим започна мача обещаващо и поведе с 6:2. След прекъсване, поискано от селекционера Пламен Константинов, българските волейболисти изравниха резултата.

Във втората част българите поддържаха преднината си почти през цялото време.

Поляците поведоха с 2:0 в третия гейм, въпреки силната игра на Йосифов в отбрана, а малко след това Мариуш Влазли контузи левия си крак след атака и беше изнесен от игрището с помощта на медицински екип.

В четвъртия гейм българите започнаха обещаващо с 8:4, но пропуснаха мачбол.

Решителният гейм също предложи много вълнения. Грешка от сервис за Полша ни даде втори мачбол в срещата. На началния удар застана Валентин Братоев, който с директна точка сложи край на мача.

Турнирът "Хуберт Вагнер" е важна част от подготовката на България за световното, което започва именно в Полша на 31 август.