Бомбичка откъсна ръката на фен на "Ботев"

Ивайло Анев 28 октомври 2014 в 20:36 9673 7

Самоделни взривни устройства

Привърженик на "Ботев" (Пловдив) е с откъсната до китката лява ръка и опасност за живота след инцидент със самоделно взривно устройство. Това съобщиха от Университетската болница в Пловдив.

Инцидентът се е случил преди срещата с градския съперник "Локомотив", докато запалянкото на "Ботев" се е подготвял за поход към стадиона в парка "Лаута".

Пострадалият, който е на 21 години, е настанен в болницата минути след взрива.

Заради неприятния инцидент агитката на "Ботев" се отказа от предвидената хореография за дербито.

Двубоят между Локомотив (Пловдив) и Ботев (Пловдив) завърши преди минути с резултат 1:1.

Мартин Камбуров изведе „смърфовете“ напред в резултата в 44-та минута, а Александър Колев отбеляза златния гол за "Ботев" в третата минута на добавеното време на срещата.

ЛОКОМОТИВ (ПД) - "БОТЕВ" (ПД) 1:1 (първи мач от 1/8-финалите за КБ) 1:0 Камбуров (44) 1:1 Колев (90+2)

Локомотив (Пловдив): Йордан Господинов, Венелин Филипов, Ангел Грънчов, Деян Молдованов, Богомил Дяков, Георги Вълчев (89-Христо Стамов), Янко Сандански, Дани Кики (62-Александър Якимов), Благой Наков (65-Станислав Маламов), Бранимир Костадинов, Мартин Камбуров

Треньор: Петър Пашев

"Ботев" (Пловдив): Адам Стаховяк, Йордан Христов, Роман Инес, Пламен Николов (78-Радослав Терзиев), Божидар Васев, Горан Галешич (46-Филип Филипов), Лъчезар Балтанов, Мариян Огнянов, Милен Гамаков, Александър Колев, Иван Цветков (59-Цветелин Чунчулков)

Треньор: Велислав Вуцов

Жълти картони: Дяков, Грънчов - Л, Васев - Б

Съдия: Никола Попов

Стадион: Локомотив, 5000 зрители