Футболист получи инфаркт на терена

Любомир Тодоров 18 март 2012 в 08:36 2584 0

Отнасят Муамба към линейката
Полузащитникът на Болтън Фабрис Муамба се бори за живота си, след като снощи припадна по време на четвъртфинала за Купата на Англия с Тотнъм. Без видима причина футболистът се свлече на терена в края на първото полувреме. Лекарският екип започна веднага да му прави изкуствено дишане и масаж на сърцето. След това последва и дефибрилация, преди Муамба да бъде откаран в кардиологичното отделение на лондонска болница. Първоначално беше обявено, че 23-годишният съотборник на Мартин Петров е в стабилно състояние и диша самостоятелно , но около полунощ се разбра, че положението се е влошило и играчът е получил вероятно инфаркт на терена. Съдията Хауърд Уеб прекрати мача на „Уайт Харт Лейн" в 42-ата минута при резултат 1:1. Мениджърът на Болтън Оуен Койл каза, че следващите 24 часа са критични за играча. Муамба е роден в конгоанската столица Киншаса, но се мести във Великобритания като малко дете със семейството си. Играе в юношеския отбор на Арсенал и за националния тим на Англия до 21 години. Халфът премина в Болтън през 2008 година и има 148 мача за първия отбор.