Дарвин Нунес блести с 4 гола за 45-минути игра за Ливърпул

OFFNews 22 юли 2022 в 11:15 2085 0

Дарвин Нунес

Снимка Ливърпул

Нападателят впечатли с 4 попадения при победата срещу Рб Лайпциг с 5:0

Новопривлеченият нападател на Ливърпул Дарвин Нунес вкара 4 попадения при победата на мърсисайдци с 5:0 над състава на РБ Лайпциг в контролна среща на „Ред Бул Арена“.

Мохамед Салах изведе островитяните напред в резултата още в 8-та минута, а Нунес се появи като резерва след почивката и довърши започнатото. Новото попълнение на Ливърпул, който бе привлечен от Бенфика за 75 милиона евро през лятото, се разписа от дузпа в 48-та минута, след което вкара гол и с удар от далечна дистанция.

Уругваецът оформи своя хеттрик след центиране на Харви Елиът и се разписа за четвърти път след контраатака.

„Радваме се за него, беше ни нужен такъв играч. Той притежава прекрасен завършващ удар, скорост и физика. Дарвин ще бъде много труден за опазване“, коментира защитникът на „червените“ Жоел Матип.

През новата седмица Ливърпул ще тренира в Австрия. Тимът на Юрген Клоп стартира кампанията във Висшата лига с гостуване на Фулъм на 6 август.